Gece Kuşu…

Gece kuşuyum ben bugün…Nedeni basit ; artık iki çocuklu anneyim…
Madem bu gece uzun , şöyle gezineyim dedim.Tabi ilk olarak, aklımdan bir an olsun çıkmayan Gamze‘nin haberlerindeydi gözüm.Neler olmuş, gelişme var mı diye.Gelişme var Gamze’ye destek artıyor.Umarım en kısa zamanda da sağlığına kavuşacak.Sonra bir şey vardı aklımda baktım ve içim burkuldu.Ne olduğunu söyleyip ön yargılı davranmak istemiyorum.Neler yaşadığını ancak yaşayan bilir.Ben seyirci olarak şaşırdım,üzüldüm. Düşündüğüm ise  bu kadar basit mi…Belki yadırgamam bu aralar hep üzücü haberler duymamdır bilemiyorum ama yine de bu kadar basit olmamalı…

Gelelim Bebeklerime;Artık 6,5 aylık olduk.Her gün yeni bir şey öğreniyor ve her gün huy değiştiriyoruz.Çığlık atıyor,konuşmaya çalışıyoruz.Dedeye düşkünüz.Çünkü dede her mızırandığımız da bizi kucaklayan tek kişi.Mama sandalyesinde uzun süre oturmaktan hoşlanmıyoruz.Hele yatmak , artık hiç istemiyoruz.(Uyumak dışında).Ellerimizden sonra ayaklarımızla oynamaya bayılıyoruz.Giyinmekten hoşlanmıyoruz.Ekşi mamalar damak zevkimize uymuyor.Saç ve gözlük çekmek Artun’un en büyük zevki.Ayrıca eline geçirdiğini affetmiyor.Tabaklara atlamakta Toprak’ın en büyük zevki.Damaklarımız kaşınıyor her şeyi ısırmak istiyoruz.Ev halkı da her gün diş kontrolü yapıyor.İlk dişler için herkes heyecanlı…

Pazartesi günü BERA testimiz vardı.Bera testi genelde duymada sorun olduğu düşünülen,prematüre,yoğun bakım bakımda kalan , risk grubunda ki bebeklere uygulanan bir test.Bizim yaptırma sebebimiz ise Toprak’ın bir hafta kan şekeri düştüğü için yoğun bakımda kalması.Artun’un da sarılık için bir gece kalması.Çok şükür testlerimiz temiz çıktı.Bebeklerim doğduğunda işitme testleri doğduğu hastane de yapıldı.Sonra hastanemiz devlet hastanesinde de yapılmasını gerektiği için bizi Devlet hastanesine gönderdi.Aynı test orada da yapıldı.Çok şükür onlar da iyi çıktı.Sonra bize 13 Şubat’a randevu verdi Bera için.Bebekleri uykusuz getirmemiz söylendi.Bera yapılırken bebeğin uyuyor olması gerekiyor.Bebeğin hiç bir şekilde canı yanmıyor.İlk önce kulak arkaları ve alnına bir krem sürdü doktor.Sonra bebeği uyutmamızı istedi.(Çok şükür erken uyudu benimkiler.)Bebek uyuduktan sonra alnına ve kulak arkalarına kreme buladığı kulaklık gibi bir şey takıyor ve en son kulağının içine bir kulaklık yerleştiriyor.Testi geçerse doktor geçti diyor ve işlem bitiyor.Hepsi bu kadar…Bebeğinizin ruhu bile duymuyor…Ben bebeklerim uyusun diye en az 1,5 saat önceden uyutmadım.Yanıma kaynar su aldım doktora gittiğimde ılıktı.Mama yapıp verdim.Biraz uykusuzluk,biraz mama,biraz emzirme derken bebeklerim uyutum.Bebek uyumayınca çok zor oluyor bir kadıncağız uyutuyor , bebek yatağa yatınca uyanıyor.Kaç kere test yarım kaldı.Allah tüm annelerin yardımcısı olsun…

Bu yazı GÜNLÜK, İKİZLERİM VE GEBELİK, SAĞLIK kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Gece Kuşu… için 10 cevap

 1. yemekaski.com seçil der ki:

  şimdi şu yan tarafta senin facebook kartına ilişti gözlerim, ikizlerin resimlerine…. nasıl tatlı olmuşlar nasıl büyümüşler sevtap maşallah… biri sarı biri esmer olmuş galiba 🙂 çok tatlılar çook! Allah sağlıklı uzun ömürler versin hepinize…

 2. 6,5 aylık olmuşlar 🙂
  ne çabuk geçiyor zaman canım :)))
  allah hep sağlık versin.

 3. sezobigo der ki:

  gamze allahın izniyle iyileşecek inanıyorum sevtap.

  anne olmak gerçekten zor senin işin iki kere zor ama anladığım kadarıyla annen ve baban yanında .Zaman nasılda çabuk geçiyor böyle 6 ay olmuşlar maşallah maşşallah.

 4. Sevgili Karabidikim(Sevtap) , zarif mesajınızı okudum 🙂 teşekkürederim. Canım uzun zamandır blogumla ilgilenemiyor sizlere zaman ayıramıyorum maalesef zamanımın çoğu (bloğumda bahsettiğim gibi) atölyede geçiyor. Gıda sektörüyle uraştığımız için her şeyin hijjenik olması sağlıklı olması için hassas davranmak gerekiyor.
  Karabidikim güzel bebeklerinizle 🙂 Yaradanın yarattığı evrendeki güzeliklerden sizin ve sevimli ailenizin payına düşen güzelikeri kucaklamanızı diliyorum.
  Sevgiyle kalın…

 5. İkiz Annesi der ki:

  Canınını neyin sıktığını merak ettim bak şimdi ne meraklıyım di mi:)

  Gamze Anneye ve diğer umut bekleyenlere kısa zamanda acil şifalar diliyorum..

  6,5 ay ne kadar da uzakta kaldı ama daha dün gibi en güzel zamanları şimdi ne tatlı oynanır onlarla:)Kocaman kocaman öp benim için canım:)

 6. Sihirli Günce der ki:

  Sevtap’cım o kadar büyüdüler mi !?Zaman ne hızlı akıyor.
  Maşallah 🙂
  E

 7. Sihirli Günce der ki:

  Sevtap’cım o kadar büyüdüler mi !?Zaman ne hızlı akıyor.
  Maşallah 🙂
  En tatlı zamanları onların şimdi..En ısırmalık:)))

 8. Ne kadar çabuk büyüyorlar ya, annelik böyle birşey uykusuz geceler, hastalıklar, endişe, telaş…

 9. anne kaleminden der ki:

  çok güzel bir döneme giriyorlar, iletişim artıyor, oyunlar başlıyor bu aydan sonra :))) gece uykularının değerini bilen bir anne olarak artun ve toprak prenslere bol uykulu geceler diliyorum:))

 10. aylin der ki:

  ah anne olmak gibi güzel bir duygu yok galiba:)
  test sonucunun güzel çıkmasına çok sevindim:)
  sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir