Saat Boyama ve Aşılar

Dün Verem,zatüre ve Karma aşılarımızı olmaya gittik sağlık ocağına(yeni adı aile hekimi)Bir günde üç aşı birden olması her şeyden önce ürkütücü.Hele benim gibi iğneden korkanlar için daha da ürkütücü.İğnenin iki tanesi bacaktan birtane de sol omuzdan vuruldu.3 gün banyo yapmamız yasaklandı.Ateş ve huysuzluk yapabileceği konusunda da uyarıldık.Sadece bebeklerimiz değil.Eşim,annem ve bende grip aşımızı olduk çıkmışken.Aile hekimimiz dünyalar tatlısı bir bayan.Uzun uzun bizimle ilgileniyor ve her türlü şikayetimizi dinliyor yada sorularımıza tatlı tatlı cevap veriyor.Hemşirelerin hepsi de çok güler yüzlüler.Ben açıkcası sağlık ocaklarının böyle güzel hizmet verdiklerini bilmiyordum.Gayet temiz bir mekan,güler yüzlü,ilgili hemşireler ve güler yüzlü ilgili bir doktor ayrıca bebeklere ve gebelere her koşulda öncelik veriliyor.Her nedense bizim duyarsız insanlarımız koca yazıya rağmen öne atlıyor.Aşı olmasa bile düzenli aralıklarla;boy-kilo-baş çevresini kontrol ederek gelişimleri de takip ediyor.Huzursuzluk konusunda uyarıldığımız iyi oldu çünkü Artun’um çok huzurlaştı gün içinde katıla katıla ağladı ve mama yemedi.Çok şükür ki çok sürmedi.Bir aşı faslını daha böylece atlatmış olduk.Şimdi 3.ayımızın sonunda takip var.

Bu saati bebişlerimin odası için doğumdan önce boyamıştım ancak fırsat oldu yayınlamaya.Öyle özel bir tekniği falan yok.Ahşap güneş saat alıp dilediğiniz renge boyuyoruz.Ben bebişlerimin odasına uyması için yeşil sarı çalıştım.Rakamları da siyah boyutlu boya ile geçtim.

Bu yazı AHŞAP BOYAMA, BEBEĞİM, İKİZLERİM VE GEBELİK, SAĞLIK kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Saat Boyama ve Aşılar için 9 cevap

 1. aşılarınıda oldu bıdıklar.. maşallah.. allahtan az sürmüş sıkıntıları.. bol şifalı günler..

 2. suhuba der ki:

  Çok hoş olmuş. Bebişle vakit ne keyifli geçiyordur şimdi. Çok şekerdir o.

 3. Sevtap Hanım, çok geçmiş olsun. Kıyamam ben onlara bir günde üç aşı zor tabi. Yine iyi atlatmışlar kuzular. Size de kolay gelsin tekrar :))

 4. İkizannesi der ki:

  O halleri geldi gözümün önüne zaman nasıl da çabuk geçiyor:)
  Benim yerime de kokla miniklerini:)

 5. adadenizi der ki:

  Saatin çok güzel olmuş.

 6. Mekila der ki:

  ayyy ben kesinlikle bebeklerin aşı olayına dayanamıyorummm, aşı sonrası çektikleri ateş huysuzluk sıkıntı çok üzüyor beni ama gerekli şeyler mecbur işte =( saat de çok hoş olmuş canım ellerine sağlık =)

 7. yeteneksizin der ki:

  Büyük geçmiş olsun aman dikkat edin kendinize bu arada saatte çok güzel olmuş..

 8. Şule Öztürk der ki:

  ayy canım bayılmıstım zaten buna bılıyorsun ,inş. bir gün benımkılere de yaparsın cnm :))

 9. SEVTAP(KARABİDİKİM) der ki:

  Yaparım tabi canım yeterki teyze olayım seve seve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir