>Diş Eti Şişmesi,Bebeklerim ve Emek Hırsızlığı

>Öncelikle Sevgili arkadaşım Lezzet Sarayı Bloğunda emek hırsızı ile ilgili bir post yayınladı.Hırsızlar o kadar pişkinler ki diyecek laf bulamıyorum ve Allah’a havale ediyorum.Sanırım bunlardan bir türlü kurtulamayacağız çünkü virüs gibiler hangisiyle başa çıkacağız ki.Yine de bizim yapabileceğimiz bloğumuz da yayınlayarak destek vermek.Daha detaylı bilgi için lütfen arkadaşım Lezzet Sarayın bloğuna uğrayın.


Şimdi gelelim diş eti problemime. Malum gebeliğin 2.trimester yani ikinci 3 aylık dönemi diş kontrolleri için en uygun dönemmiş. Bende bu dönem de kontrol için gitmeyi düşünüyordum ki bu sabah diş etimin şişmesini hissettiğimde o günün bugün olduğunu anladım. Öğleden sonra dişçinin yolunu tuttum ama stres yaptım yine 😀 Kontrolde olsa korkuyorum işte dişçiden.Fakat gittiğim doktor o kadar güler yüzlü ve anaç bir bayan dı ki beni çok rahatlattı.14 haftalık hamileyim kontrole geldim dediğimde hemen diş etlerimin ödem yapmış olduğunu söyledi.Ama hamile olduğum için ilaç ve gargara veremeyeceğini söyledi.Dişlerin bakımlı, gebeliğe bağlı olarak bazı sorunlar olabilir dedi. Tıpkı diş etlerim de olduğu gibi.İstersen dişlerini temizleyelim dedi.Diş fırçası,macunu yazacağım dedi.Bir de ağız suyu. Diş temizliği diyince yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızdım ama doktor hanım bunun bir müdahale olmadığını,zaten ilacı istesem de yazmayacağını dile getirince beni rahatlattı.Özellikle fırçam konusun da duyarlı olmam gerektiğini söyledi ve bana dişlerimi nasıl fırçalamam gerektiğini güzel güzel izah etti.Yanlış fırçalamakta dişlere fırçalamamak kadar zarar veriyor dedi.Ve diş fırçası olarak;Oral-B Antibakteriyel 35’i kullanmamı ve 3 ayda bir değiştirmemi önerdi.Diş macunu olarakta İpana hepsi bir aradayı önerdi.Haftaya da kontrole çağırdı.

Hamileliğimin de ilerlemesi ile bulantı ve kusmalarım büyük ölçüde azaldı.Şimdi zırt pırt acıkıyorum yahu 😀 Ye ye ye doymuyor prenslerim 😀 Sık sık az az yemeye çalışıyorum.Henüz hamile olduğum belli olmuyor,kilo da almadım çok şükür en korkulu rüyam çok kilo almak ama sanırım bundan kaçışım yok 😀 Neyse doğumdan sonra veririm artık ne yapalım.Bulantılar yerini, mide yanmalarına ve baş ağrılarına bıraktı.Midem de sürekli yanma oluyor ve çok başım ağrıyor ilaçta alamadığım için çok zor oluyor.Yine de çok şükür ilk 3 aylık döneme göre çok çok iyiyim,en azından yemeğimi yiyebiliyorum.Yani tosuncuklarımı besliyor olmak beni mutlu ediyor.Ayrıca bol bol da suyumu içebiliyorum.Suyu içmek benim için çok önemli çünkü çok su içen biriyim .Ayrıca kilo aldığımda çatlaklarla mücadelede en büyük yardımcım su.Bol su içmek çatlakları azaltıyormuş.

Bebeklerim bir an önce doğsunlar istiyorum.Onları mıncıklamak istiyorum.O minik ellerini ayaklarını öpmek öpmek öpmek istiyorum.Ne zaman hissedicem onları acaba??? Bir an önce hissetmek istiyorum.Artık cinsiyetleri belli olduğu için erkek bebek kıyafetlerine gidiyor gözüm bir sürü ciciler almak istiyorum oğluşlarıma. Sağlıkla çabuk gelsinler ne olur.Onları görmek için sabırsızlanıyorum 😀

Bu güzelliklerin yanında sürekli aklımda olan biri var.Sevgili CAFE PEPELAcığım.En son 12 Şubat’ta yazdı bloğuna.Umarım en kısa zamanda iyi olduğu haberlerini verir bize.Dualarım tüm yolcuların sağ salim ülkemize gelebilmeleri. Ve bir an önce her şeyin normale dönmesi….
Bu yazı GÜNLÜK, İKİZLERİM VE GEBELİK, SAĞLIK kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir