>İKİZLERİMDEN HABERLER

>Dün doktor kontrolüm vardı ve Allah’a şükür doktorum her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Biri 11 haftalık 4 günlük diğeri 11 haftalık 3 günlük.Boyları ise 5 cm’e yakınlar.Haftalar geçtikçe kendilerini daha da belli ettiriyorlar ve ben her kontrolümü sabırsızlıkla bekliyorum.

Ben normalde kontrollerime annem ile gidiyorum.Bu kez babalarıyla tanıştılar ve babaları da gördü o minik kalplerin hızla atışlarını.Doktorum eşimi görünce baştan sona kadar bir çok konuda eşimi bilgilendirdi.Daha önce bana söylediklerini tekrar eşime de anlattı.Doktorum bana öyle çok güven veriyor ve rahatlatıyor ki anlatamam.Sanırım bir hamile bayan için en önemlisi doktor.İşini ciddiye alan ve şikayetlerimi dinleyen,neler ve nasıl olması gerektiğini detaylarıyla anlatan bir doktor.
11 haftaya girmemize rağmen mide bulantılarım da her hangi azalma olmadı.İkiz olduğu için daha zor geçiyor dedi doktorum ve bulantı ilacım bitince yemek yemem anında kesiliyor çünkü ne yesersem kusuyorum.Çubuk kraker yemekten nefret eder oldum.Yemek yemediğim zamanda öğürtüler daha da zor oluyor.Doktorum bu kez bulantı ilaçlarıma ek olarak iğne de verdi.Ve ilaçların sayesinde azar azar sık sık yiyebiliyorum.Su benim için en önemli şey ve çok sık su içen biri olarak su içememek ölüm benim için ki Allah’tan kışa denk geldi bu aylar.Bulantı ilacı aldığım halde doya doya su içemiyorum malesef.
Bu sefer doktora gittiğimde çatlamalar için krem kullanıp kullanamayacağımı sordum.Çünkü eşim bu konularda çok hassas,onun yanında sorup onuda rahatlatmak istedim.Zaten bende doktoruma sormadan kullanmam.Doktorum 3 tane krem adı verdi ve kokularına bakar seni rahatsız etmeyecek olanı kullanırsın 5.aydan itibaren dedi.Krem kullanınca hiç çatlamayacak anlamına gelmiyor dedi.
Ayın 14ünde ikili tarama testimiz olacak.Ve 23-24ünde de cinsiyetler belli olacak.Şimdi ayın 14’ünü iple çekiyorum.Hayırlısı ile sonuçlar iyi çıktıktan sonra da cinsiyet tarihini merakla bekleyeceğim.Allah’tan tek dileğim sağlıklı sıhhatli bir bebek ve hayırlı evlat olmaları.Cinsiyetleri hiç önemli değil.Cinsiyetleri belli olduğu gün bebişlerime NİNECİĞİM’İN tavsiyesi ile don alıcam ki donansınlar.
Allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah.
Bu yazı İKİZLERİM VE GEBELİK kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir