>1 kalbim atıyordu artık 3 kalbim var

>Evet evet artık tam üç kalbiz. Biri benim kalbim, diğer iki minik kalp ise bebeklerimin kalbi. Dolu dolu 10 haftalık oldu bebeklerim.Daha önce haber verecektim ama biraz büyümelerini istedim.Malum geçen haziranda bebeğim olduğunu öğrendikten 1 hafta sonra kaybetmiştim .Sizde benimle üzüldünüz ve üzüntümü paylaştınız.Ama çok şükür bu kez 10haftalık oldular ve bugün doktorum her şeyin yolunda olduğunu ve bebeklerimin ikisininde gayet iyi olduğunu söyledi.Küt küt atan o 2 minik kalbin yanı sıra artık daha belirginler.Küçüklüğümden beri ikiz bebeklerimin olmasını isterdim ve Allah’a çok şükür ikiz bebeklerim olacak inşallah.

Ortaokulda iken bir gazetede ikizlerle ilgili bir yazı okumuştum.Gazetede ikizlerin çocuklarının 2.çocuklarının da ikiz olma ihtimalinin daha yüksek olduğu yazıyordu.O günden beri hep ikiz vardı gönlümde.Tabi bunda en büyük etken babamın ikiz olması ve babamın tarafında ikizlerin çok oluşu.Kan testi sonuçlarımı aldığım gün doktorum değerlerin çok yüksek ikiz ihtimali var dedi.[Tabi bizde sevinç tavan 🙂 ] Bir hafta sonra gittiğimde ikiz oldukları kesinleşti ama kaybolan ikiz sendromu olduğu için her şeye hazırlıklı ol dedi. 8.haftada ise sağlıklı büyüdükleri ve kalp atışları göründüğünde rahatladık.
Bugün 10 haftalarını bitirdiler ve doktorum gayet iyi olduklarını söyledi.Tabi hamilelikle birlikte bir çok sorun da beraberinde geldi.Yemek yemem çok zorlaştı.Zayıfladım.Kokular özellikle çok etkiliyor.Yemek yapamıyorum ve her şeyi özellikle koktu ise asla yiyemiyorum.
Allah razı olsun annem tüm işlerimi ve yemeklerimi yapıyor.Eh anneanne olmak kolay değil 😀 Başta annanem olmak üzere herkez çok sevindi.Şimdi merakla bir sonraki kontrol günümü bekliyorum.
Modelistlik ve dikiş kurslarımı malesef bırakmak zorunda kaldım. İkiz olduğu için gebelik sıkıntılarını daha yoğun yaşıyorum ve dinlenmem gerektiğini söyledi doktorum.Bu arada özellikle yemek blogları olan arkadaşlarımdan çok çok özür diliyorum blogları gezemiyorum.Malesef yemek görmek bile midemi bulandırıyor yeri geliyor.Çok sevdiğim balıktan bile soğudum.Umarım mide bulantılarım çok sürmez ve sizleri ziyaret edebilirim.
Şimdilik biz kaçıyoruz ,üçümüz birden kucak dolusu sevgi yolluyoruz sizlere…
Bu yazı GÜNLÜK kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir