ŞIMARMAK İSTEYENLER?

Merhaba arkadaşlar!Yine kısa bir ara verip geldim.Sınav arasıydı yine dün ve bugün girdim,kurtuldum çok şükür.Sınavlarımın nasıl geçtiğine gelince kimisi iyi kimisi kötü geçti.İşte beni en çok rahatlatan bu sınavın telafisi olması.Bu arada neler yaptım neler teker teker gelecek. Bu arada bir de kınamız vardı onunla ilgilide bir postum olacak. Aslında gıcık olduğum bir konu vardı ama politik olacağı için girmeyeceğim konuya hiç sinirimi bozmaya niyetim yok.Densizlerle muhattap olmasam daha iyi olacak.Bu arada Eurovision’da ülkemizi temsil eden Mangayı’da tebrik ediyorum.Birincilik olsa tabi daha sevinçli olurdum ama 2. olmakta harika…
Evet benim için tatil başlamıştır 😀 Şimdi gelelim ahşap boyalarıma eklediğim yeni ürünüm;şımarık tepsi.Kocasını şımartmak isteyenler yada kocasına hediye edip beni şımart diyenler.Yada yaşlı nineler ve dedeler için.Yada aşkım ve ben gibi gece yarısı acıkanlar için süper bir şey bu şımarık tepsi.Bunu anneme diye başladım bana kaldı anneme takım yapıyorum.En çokta rengini sevdim tepsimin ayrıca sifthınıda önceki gün balkonda yaptık kocişkomla.Güle güle kullanalım 😀

Kullanılan Teknikler;
*Klasik çatlatma
*Peçete tekniği
*Sünger doku tekniği
Bu resimde peçete ve sünger dokunun yakından görünüşü var.Peçetenin en çok doğal duruşunu seviyorum.Ayrıca peçetenin rengi o kadar canlı ki bayıldım bu peçeteye.Sünger doku tekniğini de seviyorum değişik bir hava katıyor.

Buda klasik çatlatmanın yakından görünüşü

MALZEMELER;
*Altın yaldız akrilik boya
*Kırmızı akrilik boya
*Antik beyaz akrilik boya
*Klasik çatlatma medıumu
*Peçete
*Peçete Tutkalı
*Zemin fırçası
*Tutkal fırçası
*Yat verniği
*Vernik fırçası
*Sünger
*Zımpara
YAPILIŞI;
*Tüm tepsi antik beyaz akrilik boya ile boyanır.
*Ortanın iki tarafına şekil çizilir.
*Zımparalanarak şeklin ortaları hariç heryeri altın yaldız akrilik boya ile boyanır.
*Altın yaldız boya kuruduktan sonra antik beyaz yerler dışındaki her yere çatlatma medıumu sürülür ve iyice kuruma bırakılır.
*Kuruyan çatlatma medıumu üzerine kırmızı boya sürülerek boya çatlatılır.
*Kırmızı boyayı sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey;Fırçayı sürdükten sonra bir daha üstünden geçmemek ve fırçaya yeterince boya almak.
*Peçetelerimizide ayrıntılı olarak kesiyoruz ve daha önce burada bahsettiğim gibi tutkalla yapıştırıyoruz.
*Süngerimize aldığımız altın yaldız boya ile antik beyaz yerlere sünger doku uyguluyoruz.
*Son olarak vernikliyoruz.
*Tepsi şımartmaya bizde şımarmaya hazırız.

Bu yazı AHŞAP BOYAMA kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ŞIMARMAK İSTEYENLER? için 6 cevap

 1. Tuğba der ki:

  >ahşap boyama hep yapmak istediğim şeylerden birisi oldu. ama bu sefer ögrenmeyi kafaya koydum. elinize sağlık çok güzel görünüyor. renkler harika.

 2. NEFİSE der ki:

  >Şık olmuş…kırmızı yaaa.. gerisi boş . Çok güzel olmuş..

 3. AtolyeKedi der ki:

  >Çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Renkler, uyum, emek harika olmuş

 4. celebi74 der ki:

  >ellerine sağlık karabidiğimmmmmmmmmmmm………….sınavlarında umarım güzel sonuçlar alır daha da mutlu olursunnn!!!! tepsiciğinle bol şımarık anlar dilerimm 😉

 5. GÖNÜL der ki:

  >çok güzel renkleri de çok güzel kullanıyorsunuz bende ahşap boyamaya ilgiliyim ama bir kursa gitmeden başlamak istemiyorum ufak tefek çalışmalarım var ama deneme aşamasında….

 6. ozgur der ki:

  >Bayıldım bu peçeteye,ne kadar doğal resimler,çok güzel olmuş,eline sağlık,güle güle kullanın:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir